Nuo 2023 m. gegužės 1 d. įsigaliojo nauja profesinio mokymo diplomų, pažymėjimų ir brandos atestatų išdavimo tvarka. Iš Diplomų, atestatų ir kvalifikacijos pažymėjimų registro yra išduodami skaitmeniniai profesinio mokymo diplomai, brandos atestatai, pagrindinio ir vidurinio ugdymo pasiekimų pažymėjimai.

Naujoji profesinio mokymo diplomų, pažymėjimų ir brandos atestatų tvarka įsigaliojo vadovaujantis Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymais –  „Dėl profesinio mokymo diplomo ir pažymėjimo turinio, formos ir išdavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, „Dėl pažymėjimų ir brandos atestatų išdavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

Mokymosi pasiekimus įteisinančius dokumentus absolventai, tapatybės atpažinimo priemonėmis per elektroninius valdžios vartus prisijungę prie  Diplomų, atestatų ir kvalifikacijos registro www.dakpr.smm.lt,  patys gali peržiūrėti, atsisiųsti ir atsispausdinti, o pametus ar kitaip praradus, nebereikia mokymo įstaigos prašyti išduoti dublikato ir atvykti jo pasiimti.

Skaitmeniniai pažymėjimai,  profesinio mokymo diplomai ir brandos atestatai yra laikomi išduotais, kai, mokyklai juos sudarius, jie bus įregistruoti Diplomų, atestatų ir kvalifikacijos pažymėjimų registre. Visiems skaitmeniniams pažymėjimams ir brandos atestatams yra suteikiamas registracijos numeris. Suformuotame pažymėjime galima matyti unikalų QR kodą ir adresą, kuris leidžia patikrinti bei peržiūrėti pažymėjimo vaizdą.

Kaip atsiimti profesinio mokymo diplomą/brandos atestatą/pagrindinio išsilavinimo pažymėjimą?

  1. Prisijunkite – www.dakpr.smm.lt
  2. Pasirinkite meniu punktą – Skaitmeninių dokumentų paieška.
  3. Prisijunkite prie sistemos per Elektroninius valdžios vartus.
  4. Atsisiųskite ir atsispausdinkite suformuotą profesinio mokymo diplomą/brandos atestatą/pagrindinio išsilavinimo pažymėjimą.

Jei nėra galimybės atsispausdinti profesinio mokymo diplomo iš sistemos, tai galima padaryti atvykus į Klaipėdos technologijų mokymo centrą, adresu Puodžių g. 10, Klaipėda, A110 kab., I–IV: 8.00–17.00 val., V: 8.00 – 15.45 val.

Prasidėjo pagrindinis vasaros priėmimo etapas. Prašymą stojimui pildykite LAMABPO sistemoje iki 2024.08.05 d.